A Székelykeresztúrhoz tartozó csendes zsákfaluban lévő „A” kategóriás műemlék turisztikai céllal épült újjá. Alkalmassá válik baráti- családi összejövetelek, céges csapatépítők vagy esküvők, lakodalmak helyszínéül külföldi vagy belföldi vendégeknek egyaránt.
A 3 évig tartó felújítás során kiemelten figyeltek az igényes modern elvárásoknak megfelelő tervezésre és kivitelezésre. A korabeli elemeket igyekeztek különböző építészeti megoldásokkal szabadon hagyni, megmutatni a látogatóknak, amellyel izgalmas enteriőr született. Teljesen megújultak a báltermek, saját fürdőszobás szállodai szobák kerültek kialakításra. Különös figyelmet fordítottak az angol park és a reneszánsz kert újjáélesztésére is. Nagy hozzáadott értéke a keresztboltozatos történelmi pince és a restaurált saját kápolna.
Megtudtuk azt is Kubanek Ágotától a fiatfalvi Ugron kastély értékesítési vezetőjétől hogy izgalmas programokkal, helyi ízekkel, kulturális és hagyományőrző csomagajánlatokkal várják a vendégeiket áprilistól amelyekről a szintén áprilistól induló weboldalon lehet majd informálódni: www.ugroncastle.ro
Az Ugron kastély története a 15. századig vezethető vissza, mint udvarház, majd 1625-ben Székely Mózes, Bethlen Gábor testőrkapitánya által várkastélyként került átépítésre. Az 1600-as évek katonai térképei szerint védelmi célokat szolgált, később a lakó funkciók kerültek előtérbe. A fiatfalvi Ugron kastély lakói a nemesség átlagos életét élték, annak megfelelően gazdálkodtak és építkeztek.
S bár többször átépítésre került, a mai formájában álló épületet 1817 körül Mikó Miklós barokk stílusban építette újjá, majd 1866-ban megvásárolta Ábránfalvi Ugron János - a mai tulajdonosok egyik felmenője. 1949-ben a kastélyt és a hozzá tartozó birtokot államosították és egy mezőgazdasági szövetkezet működött benne majd 1990-től lakatlan volt. A termelőszövetkezet a használata során lelakta, mégis a legjelentősebb károk a rendszerváltás után keletkeztek, amíg a román állam és az eredeti tulajdonosok visszaigénylése körüli pereskedés zajlott. A kastély tulajdonjogát visszaszerző eredeti tulajdonosoknak az állagromlás, pusztulás megállítására nem volt anyagi lehetőségük, ezért határozták el 2005-ben, hogy megpróbálják azt családon belül értékesíteni. A Budapesten élő Ugron Éva, mint az Ugron család egyik leszármazottja is ekkor értesült a kastély sorsáról. Ezután döntöttek férjével, Maróty Miklóssal a kastély megvásárlása, megmentése mellett. Az ő finanszírozásukkal sikerült a kastély további romlását megállítani 2010-ben a teljes tetőszerkezet felújításával, újracserepezésével, majd a hasznosításhoz szükséges fejlesztésekhez további, külső források bevonására lett szükség.
Ennek a 2021-2024 közt zajló rekonstrukciónak eredményeképp vált a jelenlegi állapotában látható kastély a nagyközönség számára szálláshelyként és rendezvényközpontként elérhetővé.