A második napon a hangsúly a résztvevő 15 egyesületének közös történelmének és a szinergiák fogalmának megértésére helyeződött, mind helyi, mind nemzetközi szinten. Négy interaktív munkamódszer lehetőséget biztosított a résztvevőknek saját tapasztalataik és legjobb gyakorlataik megosztására, gazdagítva ezzel a közös tudást.
A harmadik napon a résztvevők a kommunikációval kapcsolatos legjobb gyakorlatok és tapasztalatok megosztására, valamint a közönségekkel, érdekeltekkel és partnerekkel való együttműködésre és projektmenedzsmentre összpontosítottak. A résztvevők dinamikus keverékéből álló nem-formális tevékenységek, gyakorlati bemutatók és viták tették a napot értékes tanulással teli nappá.
A negyedik nap izgalmas tanulmányi látogatásokkal kezdődött az ATA helyi partnereinél. A résztvevők először ellátogattak a Kilátó Egyesülethez, amely a közösség számára fenntarthatósági intézkedéseket hajt végre, majd a Három Galamb Egyesülethez, amely a fogyatékkal élők integrációját támogatja, mindkettő Kisgalambfalván. Az ebédszünet előtt ellátogattak a Berde Mozes Unitárius Gimnáziumba is, amely hosszú ideje partnerként támogatja az ATÁt. Délután lehetőség nyílt európai partnereink legjobb gyakorlatainak megtekintésére, és élénk vitát folytattunk az Erasmus+ programban használt esetleges részvételi díjakról.
Az ötödik nap nagyon zsúfolt volt, hisz, a hét akkreditált partnerszervezet bemutatta tervezett projektjeit 2023 és 2024-re. Ezek a projektek 20 ifjúsági csereprogramot, 15 továbbképzést, 22 hosszú távú ESC kezdeményezést és 17 csapat, rövid ESC projektet tartalmaztak, amelyeket mindenki láthatott a falon. Ezt követően a csoport kulturális kiránduláson vett részt a segesvári középkori várban, amely mély bepillantást engedett a régió gazdag történelmébe.
A hatodik napon a jövő alakításának szentelték, ahol 13 open space beszélgetés zajlott. Mindegyiken három párhuzamos csoportos beszélgetés folyt, hogy meghatározzák a mobilitások céljait, tevékenységeit, célcsoportjait és partnereit a 72 Erasmus+ és Európai Szolidaritási Testület mobilitás során, amelyeket 2023 és 2024 során terveznek leszervezni.
Ahogy az esemény végéhez közeledett, a résztvevők megerősítették kötelezettségeiket a projekt során kialakult partnerségeik iránt. Egy rövid látogatásra került sor, a helyi múzeumba, ahol betekintést kaptak a régió kulturális örökségébe. Délután az ifjúsági munkások visszatekintettek tanulási élményeikre, dokumentálták eredményeiket és értékelték az eseményt amit egy Youthpass ceremónia zár, amely szimbolizálta minden résztvevő személyes és szakmai fejlődését.
A Szinergiák Továbbképző Program hatása messze túlnyúlik az eseményen, és konkrét eredményeket ígér a fiatalok csereprogramok, továbbképzések és önkéntes projektek formájában, amelyeket a résztvevő szervezetek és partnereik valósítanak meg a következő két év során. Ez a közös szellem kétségtelenül alakítja majd az ifjúsági szektort mind helyi, mind nemzetközi szinten.