csütörtök, 19 október 2023

Petőfi 200 éves születése alkalmából szerveztek szavalóversenyt Székelykeresztúron

Mint azt mindanyian tudjuk, Petőfi Sándor legendája szorosan fűződik városunkhoz. A legendás sír, Petőfi körtefája, Gyárfáskert... ezek a híres helyek beleívódtak már minden helyi gondolataiba egészen gyermekkorától kezdve. Idén ennek a neves költő születésének 200. éves évfordulóját ünneplik világszerte a magyar közösségek. Ennek nyomán rendezte meg az Erdélyi Ifjúsági Egyesület a Petőfi200 nevezetű online szavalóversenyt. A kezdeményezés a Székelykeresztúri Városi Könyvtárral közösen valósult meg, hiszen elmondásuk szerint céljuk az irodalom, olvasás megszerettetése volt, s ennek nincs jobb helyszíne, mint maga a könyvtár. 

 

Városunkból és környékéről 45 verskedvelő tette próbára tehetségét, s a díjazottak melkett számos különdíjas jutalmazott is született. Mindeniküket könyvjutalomban részesítették hála Székelykeresztúr Város Polgármesteri Hivatalának. 

 

IMG 20231016 170340

 

A díjazott szavalók kategóriánként a következők: 

0-2. osztály: I. hely: Kiss Zenkő 
                       II. hely: Bencze Dóra
                       III. hely: Bálint Balázs, Gyerkó Dániel, Ladó Ágnes 

3-4. osztály: I. hely: Köntés Attila
                       II. hely: Kiss Zalán
                       III. hely: Kolumbán Kata, Mátéffy Atilla, Ráduly Kristóf Gyula

5-8. osztály: I. hely: Bölöni Orsolya
                       II. hely: Szél Gábor, Szilveszter László
                       III. hely: Demeter Nagy Dávid, Hegyi Boglárka

gimnazista-felnőtt korosztály: I. hely: Szilveszter Andrea
                                                       II. hely: Györfi Katalin
                                                       III. hely: Kányádi Imre

 

Gratulálunk a nyerteseknek és hálásan köszönjük a Székelykeresztúri Városi Könyvtárnak, kik minden évben értékes irodalmi versenyeket és lehetőségeket biztosítanak városunk apraja-nagyjának egyaránt! 

csoportkep 

 

Top
A Keresztur.info weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Ha továbbra is használja ezt a weboldalt ön beleegyezik a cookie-k használatába. Cookie és adatvédelemről bővebben...