A projekt elsődleges célja az Udvarhelyszéki Értéktár értékeinek újszerűbemutatása és népszerűsítése. Az értékek bemutatására 2-3 perces kisfilmek segítségével került sor, amelyek a digitális történetmesélésmódszertanát használva a Székelyföldön élő emberek értékekhez fűződő személyes viszonyát jelenítik meg. A projekt hozzájárul a tájegységről szóló jelenkori elbeszélt történelemgazdagításához, továbbá az iskolai együttműködések során a fiatal generációk neveléséhez és szemléletformálásához. A projekt során 6 udvarhelyszéki érték került feldolgozásra, melyek a következők: Székely Dalegylet, Parajdi Sószoros, Székely-Szeltersz Völgye, Kováts Fényképészet, Szentábrahámi székely teák és fűszerek, valamint a Székelykeresztúri Petőfi-kultusz. A projekt egyik kiemelkedően fontos hozadéka, hogy ez utóbbi érték – a Székelykeresztúri Petőfi-kultusz - ez által került be az Udvarhelyszéki Értéktárba.
A keddi eseményen Ungvári Borbála, az Erdélyi Ifjúsági Egyesület munkatársa köszöntötte a jelenlévőket, ezt követte Koncz Hunor-János, Székelykeresztúr Város polgármesterének köszöntőbeszéde, melyben felhívta a közönség figyelmét székelyföldi, illetve nemzeti értékeink fontosságára, azok megőrzésére és népszerűsítésére. A polgármester nyitóbeszédét Sándor-Zsigmond Ibolya múzeumigazgató és történetmesélő, a rendezvény házigazdája követte, aki folytatva a városvezető gondolatait értékeink kiemelkedő szerepét, életben tartásuknak fontosságát hangsúlyozta. A nyitóbeszédeket követően sor került a projekt céljainak bemutatására, Mihalkó Viktória, a kezdeményező Anthropolis Egyesület munkatársa ismertette a projekt mibenlétét, bemutatta az elkészült elektronikus kiadványt, valamint köszönetet mondott a történetek mesélőinek és a szakmai partnereknek, akik megtisztelték jelenlétükkel a rendezvényt. Ezt követte az Udvarhelyi és Udvarhelyszéki Értéktár Bizottság képviselőinek, Nagy Pálnak, illetve Fazakas Szabolcsnak az értéktárat bemutató beszéde, mely által arra ösztönözték a székelykeresztúri lakosokat, hogy gyűjtsék össze a város, illetve a környék értékeit, vezessék fel a helyi értéktárba, majd azt követően a széki értéktárba is, így megőrizve, továbbéltetve azokat.
A digitális kiadvány mellett QR-kóddal ellátott táblák is készültek a projekt által, a táblákon egy rövid leírás található az adott értékről, mellette egy QR-kód, melyet beolvasva az érdeklődő eljut a kisfilmeket tartalmazó oldalra. Ezeket a táblákat ünnepélyes keretek között az Anthropolis Egyesület, illetve az Erdélyi Ifjúsági Egyesület képviselői átadták a kisfilmek mesélőinek, akikre az a feladat vár, hogy kihelyezzék azokat az értékek helyszíneire, így mindenki számára elérhetővé válnak nem csak a filmek, de a digitális kiadvány is.
Az eseményt az egyik történetmesélő, a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium tanulója, Gál Ágota zárta egy Petőfi szavalattal. Ezt követően a vendégek kötetlen formában folytathatták a beszélgetést egy állófogadás keretében.
A projekt során elkészült kisfilmek, illetve a digitális kiadvány megtekinthető a https://storycenter.info/hu/films/hungarikum/ weboldalon, illetve a partnerszervezetek weboldalain és közösségi médiában.
A projekt az Agrárminisztériuma nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének,megőrzésének és gondozásának támogatására kiírt pályázat keretében valósult meg.