×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 912
hétfő, 03 június 2019

Az ATA csapata Budapesten

Egy nagy csapat facilitátor Budapesten
Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület egyik nagyon fontos stratégiai partnersége zárul hamarosan. A 2017 júliusában kezdődött „ECO FACILITATORS FOR THE SUSTAINABLE FUTURE” című projekt témája olyan faszilitátorok képzése és munkájuk segítése, akik a környezettudatosságot, a zöld életet szorgalmazzák.


A projektnek több mozzanata szerveződött meg a két év folyamán, több különböző helyszinen, többek közt Magyarországon, Szlovákiában, Spanyolországban és itthon, kis városunkban Székelykersztúron. Minden találkozónak volt egy fontos témája, feladata és célja, pontosan úgy mint a 2019. május 25-re tervezett konferenciának, amit Budapestre szerveztek és, amire az egyesül tagjai, önkéntesei, jövőbeli facilitátorai mind elmehettek.
Így történt tehát, hogy szereztek két kisbuszt, két sofőrt és 18 érdeklődőt, a szépen megalakult csapat tehát egynappal a konferencia előtt Budapestre utazott, hogy részt vehessen az Eco Facilitators for the sustainable future című konferencián 100 másik emberrel közösen. A konferencia helyszínére a reggeli órákban érkeztek, ahol a regisztráció után elfoglalták helyünket, az egyébként fantasztikus helyszínen. A keresztúri kiscsapat kissé fáradtan, de nagy érdeklődéssel figyelte a történteket, előadásokat. Az előadások angol nyelven zajlottak. Első alkalommal egy francia nemzetiségű fiatalember beszélgetett a Budapesten végzett munkásságáról, amely tisztább és tudatosabb jövőnket érintette. Majd a szervezők megmutatták, hogy milyen tevékenységek zajlottak a projekt alatt. Ezt egy nagyon interaktív módon élhettük meg, csoportokra bontva. Ez a tevékenység alatt láthatták az elkészült honlapot, ahol bárki böngészhet játékok, foglalkozásokat keresgélve, témára, csoportra, létszámra szűrve. Ez egyébként egy nagyon hasznos weblapnak bizonyul, amit reményeink szerint nem csak ők, hanem iskolák, oktatási intézmények mind – mind használni fognak. Halhattak egy nagyon szép beszámolót az elmúlt év béli képzésről, ami számunkra különös élmény volt. Volt egy sarok, ahol a blogot mutatták be, ez is egy hasznos helynek számít, mivel a blogon mindenféle példával lehet találkozni, melyek segíthetnek az olvasónak rendezvényszervezésben, úgyhogy közben óvatosak vagyunk a természettel és vigyázunk környezetünkre. Végül a személyes kedvencünk, mert bár rendben van, hogy van honlap és blog, viszont mi történik akkor, ha nincs internet. Szóval itt jön képbe a nyomtatott formában megtalálható kézikönyv, mely teles teli van vagány, interaktív játékokkal.
A bemutatók után egy kerekasztali beszélgetésen vehettek részt, ahol az egyesület munkatársa Gagyi Réka is beszámolt a projekt hatásairól egyesületünk, önkénteseink életére, munkájára tekintve.
Délután különböző műhely munkákon voltak, mindenki olyan témában, ami éppen érdekelte őt.
Összeségében egy nagyon hasznos napot tölthettek el Budapesten a konferencián, mint egyesület büszkék nagyon résztvevőikre és reméljük, hogy a tanultakat gyakran felhasználják majd mindennapjaik, munkáik során.

Top
A Keresztur.info weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Ha továbbra is használja ezt a weboldalt ön beleegyezik a cookie-k használatába. Cookie és adatvédelemről bővebben...