×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 912
szerda, 07 november 2018

Nagy sikert aratott a Szünisuli a brassói unitáriusoknál

Nagy sikert aratott a Szünisuli a brassói unitáriusoknál – a napközis tábor kivitelezésében székelykeresztúri önkénteseink is kivették a részüket.


Október 29. és november 2. között került megrendezésre az őszi szünetre időzített, Szünisuli névvel illetett napközis tábor. A tábor főszervezője a Brassói Unitárius Egyházközség és a Gondviselés Segélyszervezet Brassó megyei fiókja volt; magának a programnak is az Egyházközség Családtámogató Központja adott otthont. A 26 gyermeket fogadó rendezvény már nem először kínálta változatos foglalkozásait a résztvevők számára: idén már harmadik ízben tölthették hasznosan az őszi szünetet az óvodások és kisiskolások az unitáriusoknál.
Bátran állítható, hogy szép hagyomány elé néz a napközis tábor, hiszen évről évre egyre több szülő szavazza meg a bizalmat a szervezőknek: míg 2016-ban, az első táborba 11, addig az idei táborba 26, három és tíz év közötti gyermeket írattak be a környékbeli anyukák és apukák.


A kicsiknek tartott foglalkozások három tematika köré szerveződtek: a hagyományőrzés jegyében néptáncoktatáson és kézműves foglalkozáson, míg a korunk igényeinek való megfelelés jegyében – játékos angoloktatáson vettek részt a gyermekek. Délelőttönként a Családtámogató Központ két termében, két csoportra – óvodáskorúakra és alsó osztályosokra – osztva zajlottak az órák, majd az ebédszünet előtt, minden nap, a jól felszerelt termeknek köszönhetően „népmese-mozi” keretein belül pihenhették ki kisebbek és nagyobbak közösen, a délelőtti munka fáradalmait. A rendkívül kellemes, napsütéses őszi időjárásnak köszönhetően pedig, az ebéd után, illetve az órák közötti szünetben, változatos kültéri játékokkal múlatták az időt a résztvevők.


A foglalkozások kivitelezésén együtt dolgozott Andrási Erika közösségfejlesztési koordinátor, Illés Gábor, Szamek Lili és Angyal Réka Sára Petőfi programos ösztöndíjasok, Soos Anna-Mária tanítónő, s végül, de nem utolsó sorban a székelykeresztúri ATA önkéntesei: Bozzay Klári Sári, valamint Kóti Regina.


A tábor zárónapjának délutánján a szülők saját szemükkel is meggyőződhettek a gyümölcsöző munka eredményéről, hiszen a szervezők meghívására megtekinthették az óvodások, kisiskolások és felnőttek közös előadásában, az egyhetes tábor alatt elsajátított néptáncokat, közösségi játékokat, valamint egy angol dal táncos bemutatását.

Top
A Keresztur.info weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Ha továbbra is használja ezt a weboldalt ön beleegyezik a cookie-k használatába. Cookie és adatvédelemről bővebben...