×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 912
kedd, 13 február 2018

X. hagyományőrző disznótoros vetélkedőt tartottak Székelykeresztúron

Székelykeresztúron idén a X. alkalommal került megrendezésre a hagyományőrző disznótoros vetélkedő. A vetélkedőn 12 csapat vett részt és ugyan ennyi disznót öltek le. Az állatok húsából készült ételeket bárki megkóstolhatta az oda látogatók közül. A szakácsok és böllérek munkáját zsűri értékelte, így próbáltak egy kis versenyhangulatot teremteni a szervezők. A rendezvény célja, hogy a városban élő közösséget kissé összehozza.

 

 

Farsangbúcsúztató ünnepséget is tartottak a kulturális műsor részeként, amelyet a helyi-és környékbeli zenészek és énekesek adtak elő. A hangulatot az 50 felettiek zenekara is fokozta, akik szintén szívükből szóló muzsikájukkal léptek színpadra.

A rendezvényen tombola jegyeket is árultak, melyek csupán egy lejbe kerültek. A nyeremény tizenkét disznósonka volt, amelyet a szerencsésebbek hazavihettek.

Az eseményen először vett részt a Székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület csapata is, akik egy csekefalvi vállalkozó által felajánlott disznót dolgoztak fel, majd a belőle készült finomságokat a rendezvényen megjelent résztvevők között ingyen szétosztották.

A benevezett csapatok mindegyike kitűnt valamilyen jellegzetességgel, így értékes díjakkal ajándékozták meg őket a zsűritagok.

Díjak:
A legjobb hazai pálinka: fiatfalvi unitárius egyházközség
Legügyesebb szúrás: Balatonkeresztúr község önkormányzata
Legautentikusabb perzselés, pucolás, mosás: Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület + csekefalvi Cricerom kft.
Legszakszerűbb feldarabolás, bontás: Halászi község önkormányzata
Legszebb sonkavétel: fiatfalvi református egyházközség
Legfinomabb töpörtyű: Dunakeszi város önkormányzata
Legfinomabb hagymás vér: Kalocsa város önkormányzata
Legfinomabb leves: Hajdúnánás város önkormányzata
Legfinomabb pörkölt: betfalvi református egyházközség
Legfinomabb hurka: Karcag város önkormányzata
Legfinomabb kolbász: Derecske város önkormányzata és a különdíjuk: a legösszeszokottabb és legszorgalmasabb csapat
Kalocsa testvértelepülésünk két különdíját Székelykeresztúr város önkormányzata és a fiatfalvi református egyházközség nyerte.

Kovács Eszter
(A.T.A. önkéntes)

Top
A Keresztur.info weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Ha továbbra is használja ezt a weboldalt ön beleegyezik a cookie-k használatába. Cookie és adatvédelemről bővebben...